TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Bir Proje Fikrim Var’’ Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

Tunceli Belediyesi tarafından merkez ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlenen proje yarışması sonunda dereceye giren öğrenciler Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Osman Kaymak tarafından ödüllendirildi. Tunceli Belediyesinde yapılan ödül törenine Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı V Hasan Çiçek, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, Şube Müdürü Baran Cengiz, dereceye giren öğrenciler, okul idarecileri, öğretmen ve veliler katıldı. 
‘’Bir Proje Fikrim Var’’ Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi.

 

İlimiz merkez ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretimine devam eden öğrenciler arasında, ilin sorunlarına ve çözüm önerilerine yönelik Tunceli Belediyesi tarafından ‘’Bir Proje Fikrim Var’’ proje yarışması düzenlendi. Öğrencilerimizin yaşadıkları ilin sorunlarına duyarlılığının artırılması, sorunların çözümüne ortak olabilme, yaşanabilir bir kent için yapılabilecekler konusunda gençleri ortak kabul etme ve proje üretme konusunda farkındalığın artırılması için düzenlenen yarışmaya toplamda 270 proje başvurusunda bulunulmuştur. Projeler, Milli Eğitim AR-GE Birimi Proje Ekibinin de aralarında bulunduğu komisyon tarafından titizlikle incelenmiş, özellikle ilin ihtiyacına yönelik, sorunları çözebilen, uygulanabilirliği ve orijinalliği olan projelerin dereceye girmesi kararlaştırılmıştır.

‘’Bir Proje Fikrim Var’’ yarışmasında ilkokullar arasından Sarı Saltuk İlkokulundan, Royem Su Aşkın birinci, Şehit Nurgül Bayram Aladağ İlkokulundan İdil Irmak ve Deniz Yavuz ikinci, Sarı Saltuk İlkokulundan M. Emir Dalgıç üçüncü olmuştur.

Ortaokullar arasında Şehit Nedip Cengiz Eker Ortaokulundan B. Işık Özdemir birinci, Munzur Ortaokulundan Diyar Meriç ikinci ve yine Munzur Ortaokulundan Yağız Erdoğan üçüncü olmuştur.

Liseler arasında, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Deniz Güven birinci, Tunceli Anadolu Lisesinden Nazlıcan Taşkın ikinci ve Halide Edip Mesleki ve Teknik Lisesinden Esin Küçük üçüncü olmuştur.

 


Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Osman Kaymak öğrencilerle projelerini konuşarak, onların fikirlerine çok önem verdiklerini, dereceye giren bu projelerin bir takvim dahilinde uygulamaya geçirmek için çalışacaklarını ve çocukların sorun çözme, proje üretmede konusunda fikirlerinin önemle dikkate alınması gerektiğini söyledi. Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Osman Kaymak’ın öğrencilere ödüllerini dağıtıp, başarılar dilemesinin ardından tören sona erdi.

06-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-2017

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.