TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümünü Kutlama ve Şehitleri Anma Günü

Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümünü Kutlama ve Şehitleri Anma Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Tunceli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda bir program düzenlendi. Düzenlenen programa, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor, gaziler, kurum amirleri, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Bakım Üstteğmen Gülru Gizem Atabey şunları söyledi: ‘’Çanakkale, Türk Ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda tüm dünyaya ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacaktır. Bizlere bu vatanı bırakabilmek için dünyada eşi görülmemiş bir zafer kazanan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların tarihe not düştüğü bu kahramanlık destanı, her zaman bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir’’ 

Programda Diyap Ağa İlkokulundan Nehir Ada Tuncer ve Atatürk Anadolu Lisesinden Alperen Kaya günün anlamına uygun şiirlerini okudular. Hürriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘’Çanakkale Son Yoklama’’ adlı gölge oyunu seyircilere duygusal anlar yaşattı. Müzik öğretmenleri tarafından oluşturulan koro ise günün anlamına uygun türküler söyledi. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri çerçevesinde okullarımızda düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerimiz Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ve programa katılan şehit annesi ve gazimiz tarafından ödüllendirildi. Program çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

 

 19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.