TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dergimiz ''Kırk Merdiven'' Okuyucu ile Buluştu

Dergimiz ''Kırk Merdiven'' Okuyucu ile Buluştu

İl müdürlüğümüz tarafından hazırlanan aylık etkinlik ve paylaşım dergimiz Kırk Merdiven, ilk sayısı ile okuyucuları ile buluştu. 

 

Dergide bir yazı kaleme alarak; öğrencilere, anne - babalara ve öğretmenlere seslenen il müdürümüz Gürsel Ekmekci, "Dünya genelinde yaşanan küresel salgın nedeniyle ülkemizde yürüttüğümüz uzaktan eğitim sürecinde birbirimize söyleyeceğimiz çok fazla şey biriktiğini biliyorum. Bir insanın maddi gereksinimler dışında sevgiye, ilgiye, psikolojik desteğe veya güzel bir anı yaşamaya ihtiyacı olduğu gibi, bunları paylaşmaya da ihtiyacı vardır. Paylaştığınızda hem kendinizi mutlu eder hem de başka insanları mutlu edersiniz. Hepimiz bir dalın farklı çiçekleri gibiyiz, benzer duygularla yaşıyoruz. Birbirimize çok benziyoruz. Bazen bir şarkıda, bazen yağmur sonrası o güzel toprak kokusunda, bazen ağlarken, bazen gülerken bazen de düş kurarken...

Herkesin paylaşabileceği, fazla olan, ruhundan artan bir şeyleri vardır. Bu kimi zaman eşyanız, kimi zaman ilginiz- sevginiz, kimi zaman da ürettikleriniz olabilir. Paylaştığınızda başkalarının hayatlarına dokunurken kendi hayatınıza da anlam kattığınızı göreceksiniz. Kırk Merdiven, bizim hepimizin yaşam basamaklarımız olsun. Bir kitapla, o an hissettiklerimizle, bir şiirle, bir resimle bazen de bir oyunla çıkalım istedik bu basamaklardan. Aklınızdan gönlünüzden geçenleri buradan paylaşalım istedik." dedi.

 

İl müdürümüz Gürsel Ekmekci, eğitim paydaşı herkesten, sonraki sayılara ilişkin beklentilerini ise; "Şimdi sıra sizde. Düşünün, düşleyin, yazın, çizin, üretin ve bizlerle paylaşın. Yazdıklarınızla aydınlatıp farklılıklarınızla renklere boyayacağınız, Kırk Merdiven isimli dergimiz; tüm eğitim ailemize, milletimize hayırlı olsun." dedi.

 

İl müdürümüz Ekmekci sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitim; aslında hayatımızın tüm alanları ile alakalı ve hayatın her döneminde olan bir şey, dolayısıyla, sadece okulda yani sınıf içinde bazı kazanımların verilmesi veya öğretimi meselesi değildir. Özelikle koronavirüsünden dolayı uzaktan eğitime geçtiğimiz bir dönemde; ortak hedefin gerçekleşebilmesi adına öğrenci, öğretmen ve velilerimize ulaşmak ve onların görüşlerin de yer vereceğimiz bir yayın organı çıkararak, eğitimin yanında kültürden, sanattan, edebiyattan kısaca hayatın her alanına ilişkin içeriklerle okuyucuya ulaşmayı hedefledik. Kırk Merdiven dergimiz, hayata dair söyleyecek sözü olan yani insanların bir nevi birbirleriyle bağının yazı yoluyla derinlik kazanmasına ve muhabbetin artmasına katkı sağlayacağı kesindir. İlimizde eğitime dair sözü olan, duygusunu, düşüncesini paylaşmak isteyenlerin yeni adresi Kırk Merdiven Dergisi olacak. Temel amacımız; dergimizin, herkesin zihin dünyasındakileri, birikimini başkalarına da ulaştırabileceği bir kanal olsun, diyen Ekmekci; dergimizin adı çoğunluğun isteği üzerine Tunceli'nin eşsiz doğasından geliyor. Sonraki sayıların içerik zenginliği ve derginin devamlılığı için bütün meslektaşlarımdan destek bekliyorum ki bu dergi hepimizin ortak sesi olsun." 

 

Kırk Merdiven Dergisi

 

Aylık sürelerle okuyucuları selamlayarak buluşacak Kırk Merdiven dergisi, birinci sayısında; eğitim, sağlık, kültür-sanat, çevre gibi eğitici, faydalı bilgiler yer aldı. Görselliğiyle göz dolduran derginin bütün yayın ekibi il müdürlüğümüzde görev yapan çalışanlarımızdan oluşmaktadır.

 

Dergimiz; eğitime dair iyi örneklerin, paylaşımların yer alacağı, çözüm önerenlerine de yer verileceği bir yayın organı olarak Tunceli eğitim ailesine il müdürlüğümüzün yeni bir hizmeti olacaktır.

 

Dergiye ulaşmak için, 

https://tunceli.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_06/04093844_KIRK_MERDYVEN_compressed.pdf

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.