TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları

İlimizde ortaokul, lise ve mezun öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali EYYÜPKOCA tarafından açıklama
Destekleme ve Yetiştirme Kursları

2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında tüm ortaokul ve lise öğrencileriyle, mezunlara yönelik ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları düzenlenecektir. Bu amaçla il merkezimizdeki tüm ortaokul ve liseler kurs merkezi olarak hizmet verecektir. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi müdürlüğümüzce lise mezunlarına yönelik ücretsiz kurslar düzenlenecektir.

Kayıtlar eylül ayı içerisinde devam edecek olup; öğrencilerin öğrenim görmekte oldukları okullarında, lise mezunlarının da Halk Eğitim Merkezinde kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Okullar ve halk eğitim merkezleri gerekli çalışmaları en verimli şekilde yapabilmek için talepler doğrultusunda hafta içi ve hafta sonları kursları düzenleyebileceklerdir.

Destekleme ve Yetiştirme kursları ekim ayında başlayacaktır. Bakanlığımız bünyesinde e-kurs modülü oluşturulmuş olup, kurslar ile ilgili tüm işlemler bu modül üzerinden yürütülecektir. Kurs kayıtlarında öğrencileri doğru yönlendirecek rehber öğretmenler de görev alacaktır. Kurslarda örgün ve yaygın eğitimle ilgili okutulabilecek dersler ve haftalık ders çizelgeleri de oluşturulmuş olup, gerekli planlamalar yapılmıştır.

15 Eylül itibariyle 8-12. Sınıflar kazanım testlerinin haftalık yayınlanabilecek şekilde çalışmaları 119 öğretmenle devam etmekte olup, yaklaşık 40 bin soru üretilecektir. Bu sorular elektronik ortamda öğrencilere sunulacaktır.

İlimizin eğitim düzeyini ve kalitesini artırarak, öğrencilerimizin başarı düzeyini daha da yükseltmek için kurslara katılımın sağlanması önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

     İl Milli Eğitim Müdürü

        Ali EYYÜPKOCA

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.