TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Bakanlığımız tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin dilin zenginliklerini tanımasını ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden liseye tüm sınıf kademelerinde uygulanmak üzere başlatılan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi'nin bilgilendirme toplantısı, İl Müdürümüz Fethi Ateş, Merkez ve ilçelerde görev yapan yöneticilerimizin katılımıyla yapıldı.

Bakanımız Yusuf Tekin'in, projenin 81 ile en iyi şekilde uygulanmasının talimatını verdiğini ifade eden İl Müdürümüz Fethi Ateş, bu proje ile okul öncesinden liseye tüm kademelerimizde öğrencilerimizin  kelime haznesini ve kavram bilgisini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. "Dilimizin Zenginlikleri Projesi'nin dilimizin sahip olduğu zenginliklerin ortaya çıkarılmasına vesile olmasını dilerken bu süreçte okullarımızda projenin en iyi şekilde yürütüleceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.

28-11-202328-11-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.