TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından yapılan Protokol kapsamında MEB'e bağlı resmi okullarda görev yapan öğretmenlerin, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, sosyal ve sportif becerilerinin arttırılması, çocukların problem çözme becerileri ile karar verme becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak 'doğa yürüyüşü' ve 'oryantiring' eğitici eğitimleri düzenlenmektedir. Bakanlık, bu sertifika programlarıyla okullardaki öğrenme etkinliklerinin yaşamla ilişkilendirilmesini ve öğrenmeyi okul dışı ortamlara taşıyarak çocukların hem akademik hem de kişisel gelişimlerinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

                 Çocukların bilgisayar başında ve kapalı ortamlarda uzun süre zaman geçirmelerinin önüne geçmek ve doğaya saygılı, doğayla uyum içinde olan bir nesil yetiştirmek için de "doğa yürüyüşü " ve "oryantiring" düzenlenerek derslerde müfredata da eklenmeye çalışılmaktadır .İlimizde de bu amaçlar doğrultusunda eğitim almış öğretmenler rehberliğinde ,Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Özkan ve öğretmenlerimiz doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.