TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Kontrollü Normalleşme" Süreci BaşladıCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararların ardından başlayan "Eğitimde Kontrollü Normalleşme" süreciyle birlikte ülke genelinde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlandı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde belirlenen çerçevede yüz yüze eğitime geçildi.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan ''İllere Göre Risk Durumu''na göre ''Orta Riskli'' grupta yer alan Tunceli'de tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim geçildi. Orta Riskli gruplarda belirlenen yüz yüze eğitim çerçevesinde ilimizde eğitim-öğretim şu şekilde olacaktır:

 

·         Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, 

·         İlkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki (2) gün, 

·         Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 

·         Ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 

·         Lise hazırlık, 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 

·         Lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat

 

Bu kapsamda ilimizdeki okul öncesi kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde bugün yüz yüze eğitimin ders zili çaldı. Yüz yüze eğitimin devam edebilmesinin en önemli koşulunun maske-mesafe ve hijyen kuralına titizlikle uyulması olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diledi.

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.