TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda öğretmenlerimize eğitimler vermeye devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin kendi alanlarındaki yeterliliklerini artırmak,  alan becerilerini geliştirmek ve iyileştirmek için Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından eğitimler düzenliyoruz.

Bilişim Teknoloji öğretmenlerinin alanlarındaki yeterliliklerini artırmak için Öğretmenevi salonumuzda Scratch ile Kodlama, Tinkercad ile 3 Boyutlu Tasarım, S4A ile Akıllı Cihaz Tasarımı, Python ile Programlama App Inventor Mobil Programlama, Arduino ile Cihaz Tasarımı konularında eğitim verilecektir.

Eğitime merkez okullarımızdan 25 Bilişim Teknoloji öğretmeni katılmaktadır. Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: Çocuklarımızın yeni nesil öğrenme ortamlarında eğitmemizin faydasının çok olacağına inanıyorum. Bu nedenle de böyle bir eğitimin verilmesini istedim. Sizlerden isteğim alanınızla ilgili bilgilerinizi tazelemeniz, anlatılacak konularda becerilerinizi artırmak olacaktır. Bu eğitimden sonra sizlerden ricam ise şudur: Lütfen burada öğrendiklerinizi okullarda öğrencilerimize aktarın, onların bu teknolojilerden bu bilgilerden faydalanmalarına aracı olun, gereken fırsatları yaratın. Sizlere katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.’’

Bilişim Garajı Akademi tarafından verilen eğitim 2 gün sürecek olup, eğitim görevlisi ise Abdullah Çekiç’tir.

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.