TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Farklılıkların Farkındayız Etkinliği

Farklılıkların Farkındayız Etkinliği

 

 

Aksaray' da otizmli çocuklarımızın eğitim-öğretim hakkına yönelik yapılan protestoda çocuklarımızın toplumsal ve eğitsel hakları gasp edilmeye çalışılmıştı. Bu sebeple İlimizde Özel Umudum Rehabilitasyon Merkezi ve Latif Büyükdağ İlkokulu öğrencileri el ele tutuşarak, ellerinde mavi balonlarla İlimiz Ali Haydar Veziroğlu Caddesi'nde insan zinciri oluşturdu. Aslında o zincir otizmli olan olmayan bütün çocuklarımızın sevgi, hoşgörü ve birliktelik zinciriydi.  

 

Öğrencilerin bu anlamlı etkinliğine katılan Müdürümüz Gürsel EKMEKCİ yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: "Aksaray'da otizmli çocuklarımızın ötekileştirilmeye çalışılmasına tepki amaçlı olarak bugün bir aradayız.

Kendi çocuklarıyla otizmli öğrencilerin aynı okulda eğitim görmesini istemeyen veliler, çekinmeden okul bahçesinde eylem yaparak otizmli çocuklarımızı, ailelerini ve bizleri derinden yaralamıştır. Bu duruma sessiz kalmamız mümkün değildir. Her bir çocuğumuz bizim için ayrı bir değere sahiptir. Birinin ötekinden daha değerli ya da değersiz olduğuna dair bir sınıflandırma yapılması mümkün olamaz. Onlar bizim geleceğimiz. 

Otizmi bir eksiklik olarak değil, farklı bir yetenek olarak görmeye çalışın. Farkındayım farkında olun!

Otizm eksiklik değil, farklılıktır!

Otizmin farkındayız, onların yanındayız!

Otizm değil , cehalet bulaşıcı! " .

 

Otizm Derneği ve Bedensel Engelliler Derneği de etkinliğe katıldı. İlimizde şoförler cemiyetine bağlı tüm taksi ve dolmuş şoförleri de mavi kurdele takarak öğrencilerimizin etkinliğine destek verdi.


13-11-201913-11-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.