TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

Müdürlüğümüz tarafından öğretmenlerimize yönelik düzenlediğimiz ''Öğretmen Objektifinden'' adlı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Öğretmenlerimizin çevrelerinde gördüklerini kendi altyapıları ile birleştirerek onları görsel sanata dönüştürmeleri anlamına gelen fotoğrafçılık sanatındaki yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz yarışma, öğretmenlerimizden büyük ilgi gördü. Dereceye giren öğretmenlerimizi İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci makamında kabul etti.

 Öğretmenler arasında yapılan etkinliklerin ve fotoğraf sanatının önemine dikkat çeken İl Müdürümüz konuşmasında şunları söyledi: ''Kıymetli meslektaşlarım, bildiğiniz gibi bizim en büyük hedeflerimizden biri çok yönlü insan yetştirmektir. Bu hedefimize giden yolda en önemli unsur da hiç kuşkusuz çok yönlü ve öğrencilerimize iyi rol model olan öğretmenlerimizin varlığıdır. Öğretmenlik mesleğimizi icra ederken, sanat-spor faaliyetlerinde bulunmanızın sınıf iklimine çok şey kattığına inanıyorum. içinizde müzikle, tiyatroyla, fotoğrafçılıkla ve daha farklı sanat dalları ile ilgilenen öğretmenler olduğunu biliyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Fotoğrafı, dün ile bugün arasında kurulan bir köprü gibi görüyorum. Fotoğraflara baktıkça geçmişle bağ kuruyor, o anki duygularımızı tekrar hissedebiliyoruz.  Sizler de çekmiş olduğunuz fotoğraflarla bize güzel duygular yaşattınız. Sizleri tebrik ediyor, sanatla iç içe geçireceğiniz nice günler diliyorum.''

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin juri değerlendirmesi sonucu dereceye giren öğretmenlerimize ödüllerini vermesinin ardından ödül töreni sona erdi.

Ödül Alan Öğretmenlerimiz:

Birincilik Ödülü: Bülent Yaşar/ Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İkincilik Ödülü: Erkan Sarıuşak/ Diyap Ağa İlkokulu

Üçüncülük Ödülü: Pınar Aras Kaya/ Pertek Astsubay Gürsel Can İlkokulu

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.