TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel ''Tunceli 2. Çocuk Şenliği'' Düzenlendi

Geleneksel  ''Tunceli 2. Çocuk Şenliği'' Düzenlendi

Tunceli Valisi Sayın Tuncay Sonel'in katkılarıyla bu yıl çocuk şenliğinin ikincisi düzenlendi. Mameki Parkında düzenlenen ''Tunceli 2. Çocuk Şenliği''nde çocuklarımız dans gösterileri ve müzik dinletileri eşliğinde katılımcılara keyifli saatler yaşattılar.

Mameki Parkında düzenlenen etkinliğe Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Alb. Sinan Şen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Kurum Müdürleri, öğretmenler, çocuklar ve aileleri katıldı.

Çocukların Valimiz Sayın Tuncay  Sonel'e çiçek vermesiyle başlayan programda, Valimiz şu konuşmayı yaptı: "Sevgili anne babalar, kıymetli veliler, goncagül misali sevgili çocuklarımız, önce sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bugün hep bir aradayız. Vakit çok hızlı geçiyor. Geçen yıl ilkini yapmıştık. Bu yıl ikinci çocuk şenliğini yapıyoruz. Sevgili çocuklarımız, ailelerimizin ve öğretmenlerimizin emeği ile bir şeyler öğrendiniz. Koca bir sezon geçirdiniz. Birazdan sizleri izleyeceğiz. Sizler hepiniz bizim için çok önemlisiniz. Bakın yaklaşık iki yıldır buradayız. Tunceli Artık Huzur Şehri, 8-13 Haziran tarihlerinde Rafting Şampiyonası olacak. İnşallah gelecekte de sizleri de güzel yerlerde göreceğiz. Bugün lunapark çocuklara bedava, programdan sonra karşıdaki lunaparka gidin, hep beraber oradaki çarpışan otomobillere, salıncaklara binip eğleneceğiz. Sizleri birazdan izleyeceğiz. Sizlere, sizleri yetiştiren ailelerinize, tüm öğretmenlerimize, milli eğitim camiamıza teşekkür ediyoruz.  Çocuk Şenliği hayırlı uğurlu olsun.''

Programdan sonra öğretmenleri ve aileleri ile birlikte lunaparka giden, oyuncaklara binen çocuklar gönüllerince eğlendiler.

29-05-201929-05-201929-05-201929-05-201929-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.