TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Tunceli Bölge Finali'' Gerçekleştirildi

 ''Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Tunceli Bölge Finali'' Gerçekleştirildi

İlimiz ev sahipliğinde ortaokul ve lise öğrencileri arasında  ''Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Tunceli Bölge Finali'' İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenen programla yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Tunceli İmam Hatip Ortaokulunun koordinatörlüğünde yapılan yarışmaya Vali Yardımcımız Uğur Karakaya, Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Bakanlık İmam Hatipler Proje Koordinatörü Hüseyin Kazan, İl Müftüsü Şevket Dilmaç, şube müdürlerimiz, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi: ''Bugün burada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Tunceli Bölge Finali münasebetiyle toplandık.  Elazığ, Malatya, Kilis, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa illerimizden gelerek bizleri şereflendiren okul müdürlüklerine, danışman öğretmenlerimize, değerli hafız öğrencilerimize ilimize hoş geldiniz diyor, siz değerli misafirlerimize katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bugün kim dereceye girerse girsin, kim birinci, ikinci veya üçüncü olursa olsun, öncelikle şunu bilelim ki bu öğrencilerimiz il genelinde yapılan yarışmaların sonucunda dereceye giren öğrencilerimizdir. Onun için bu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ülkemizde pek çok yarışmalar yapılıyor, etkinlikler düzenleniyor. Bugün burada en hayırlı, en feyizli ve en bereketli bir yarışma için toplanmış bulunuyoruz. Ülkemizin hafızlarına ahlakıyla, kemaliyle, duruşuyla, tavrıyla, okuyuşuyla, ibadetiyle, ilmiyle, ameliyle örnek olan hafızlar olabilmelerini Rabbim bu kardeşlerimize nasip eylesin. Şimdiden yarışmaya katılan tüm hafız öğrencilerimize başarılar diliyorum.''

Kur'an Tilavetinin ardından Adıyaman, Elazığ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya ve Şanlıurfa'dan gelen ortaokul ve lise öğrencilerimiz Kur'an-ı Kerim okudular.

                                                

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ''ortaokul'' düzeyinde,

Kahramanmaraş/ OnikiŞubat Hacı Bayram Veli İmam Hatip Ortaokulundan Yusuf Eren Gülmez birinci,

Gaziantep/ Şahinbey Boyacı Mahmut Ziylan İmam Hatip Ortaokulundan Abdulkadir Gürdal ikinci,

Elazığ/ Merkez Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesinden Arda Albaşkara üçüncü seçilmiştir.

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ''lise'' düzeyinde,

Malatya/Yeşilyurt Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hasan Oflaz birinci,

Gaziantep/ Şehitkamil Şahitkamil Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mücahit Bayram Koçyiğit ikinci,

 

Kilis/ Merkez Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Elhüseyin üçüncü seçilmiştir.

 

Yarışma sonunda derece alan öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Ayrıca katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler ve danışman öğretmenlerine de Katılım Belgeleri takdim edildi.

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.