TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEZİCİ ANAOKULU ELAZIĞ'DAKİ ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

GEZİCİ ANAOKULU ELAZIĞ'DAKİ ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

             Elazığ'daki depremden etkilenen çocuklara bu felaketi unutturmak ve gündelik yaşama uyum sağlamalarını hızlandırmak için, Tunceli Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gezici Anaokulu Elazığ'a gönderildi. Anaokulu öğretmeni eşliğinde oyunlar oynatılıp etkinlikler yaptırılan Gezici Anaokulu depremi yaşayan çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Aile Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt de Elazığ'da yaptığı incelemeler sırasında Gezici Anaokulumuzu ziyaret ederek çocuklarla buluştu.

 Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Gürsek Ekmekci şu sözlere yer verdi: ''Travmatik olaylara karşı çocukların gösterdiği reaksiyon değişmektedir ancak biliyoruz ki çocuklarımız deprem felaketi gibi korkunç bir durumla yüz yüze geldikleri zaman kendilerini güvensiz hissedeceklerdir. Onların bu ani stresle baş etmek için etkin yardıma ihtiyacı vardır.  

Komşu kardeş ilimiz Elazığ'ın yaşadığı bu üzücü olay karşısında biz yetişkinler böylesine etkilenmişken, o minik yüreklerin yaşadığı korkuyu ve travmayı tahmin etmek zor değil. Bir çocuğun mutluluğundan ve huzurundan daha kıymetli ne olabilir ki. Bu vesileyle Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Gezici Anaokulumuzda çocuklarımızın yaşadığı korkuyu yenme ve ruhlarındaki yaraları iyileştirme adına oyunlar oynatılıp etkinlikler yapılmaktadır. Çocuklarımızın gündelik yaşama uyum sağlamaları, yaşadıkları travmanın etkilerinin azalması ve gözlerindeki korkunun kaybolması adına Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya çalıştığımızı ve bundan sonraki süreçte de onların yanında olacağımızı belirtmek isterim. 

Gezici Anaokulumuzda geçirdikleri güzel ve eğlenceli vakit sonrası, çocukların gözlerinde gördüğümüz bu mutluluk umarız devam edecektir. Allah bir daha ülkemize , milletimize ve hiç kimseye böylesi zor günler yaşatmasın.'' dedi.

    

30-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.