TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezimizden Emniyet Müdürlüğüne Anlamlı Destek

Halk Eğitim Merkezimizden Emniyet Müdürlüğüne Anlamlı Destek

İlimiz Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan malzemeleri üretmeye devam ediyor.

 

Üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğini artırarak ürettikleri ürünleri daha önce okullarımıza ve birçok kamu kurumuna ulaştıran halk eğitim merkezimiz, bu kez de Özel Harekat Şubesinde görev alan polislerimiz için mesai yaptı.

 

Söz konusu müdürlüğümüzce üretilen 2 bin adet yıkanabilir maske, bugün İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci tarafından Emniyet Müdürümüze teslim edildi.

 

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele için ilk aşamada koruyucu ürünleri kullanmanın önemine değinen İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci; "Bilim insanlarımızca  her gün dile getirilen salgın ile mücadelenin en önemli unsurları şüphesiz temizlik, sosyal mesafe ve maske kullanımıdır. Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzaktan eğitimde çocuklarımızın eğitime erişimini sağlamak, salgın döneminde öğretmen ve velilerimizin bilinçlendirilmesi gibi öncellikli faaliyetleri titizlikle yürütüyoruz. Bununla birlikte mücadeleye katkı sunmak amacıyla halk eğitim merkezimiz de üretime devam ediyor. Kamu kurumu çalışanlarımızın ihtiyaçlarını öncelliklerimiz arasına alarak, İl Emniyet Müdürlüğümüzün de talebi doğrultusunda bu kapsamda ürettiğimiz yıkanabilir 2 bin maskeyi Özel Hareket Şube Müdürlüğümüzde görev yapan kahraman polislerimize teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu zorlu süreçte pandemiden korunma her şeyden önce gelmektedir, bu bilinçle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde üretim kapasitemizi daha da artırarak ihtiyaç duyulan malzemelerini aynı kararlılıkla ve hızlı üretmeye devam edeceğiz. Ülke olarak kenetlendiğimiz bu günlerde seferberlik ruhu içerisinde il milli eğitim müdürlüğü olarak örnek ve büyük bir başarı ile ürettiğimiz ürünlerin toplumda karşılık bulduğunu ve takdir topladığını görmek bizi son derece memnun etmektedir. İlimizde ihtiyaç duyulan malzemeleri üreterek salgınla mücadeleye önemli bir katkı veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü çalışanlarımız başta olmak üzere emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.