TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenmede iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği artırmak amacıyla, Vali Yardımcımız Sayın Osman Şahin'in başkanlığında, İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci, şube müdürümüz, merkez ve ilçe halk eğitimi merkezi müdürlerimiz ve paydaş kurum temsilcilerinin katılımı ile Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nda ilimizde yaygın eğitim faaliyetlerine ilişkin istatistiki verilerin paylaşılması ve yürütülen faaliyetlere yönelik sunum, Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şubesinden sorumlu Şube Müdürümüz Suvar Kara tarafından yapıldı. Bilgilendirme sunumunun ardından konuşmasını yapan İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci de şunları söyledi: ''Kıymetli mesai arkadaşlarım, son yıllarda halk eğitimi merkezlerimizin göstermiş olduğu başarı grafiği nedeniyle öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Gayretleriniz sayesinde açtığınız kurslar ile her geçen yıl vatandaşlarımıza ulaşmamızda büyük artışlar oldu. 7'den 70'e herkese yönelik kurs seçenekleri sunup onlara göre eğitim ortamları hazırlıyorsunuz. Özverili çalışmalarınız dolayısıyla Hayat Boyu Öğrenme kurumlarımız herkesi kapsayan kurumlar olmaya devam ediyor.

'Kendi Kendimize İş Çıkaracağız'

Kıymetli Müdürlerim, sizlerden bu yıl içinde ilimiz için 'ne yapabiliriz' sorusunu sıkça sormanızı ve bunun için harekete geçmenizi istiyorum. Kendi kendimize iş çıkaracağız değerli mesai arkadaşlarım. Bu memleketi geliştirecek, dönüştürecek, üretime katkı sağlayacak projeler yapmalıyız. Açtığımız kurslar, yaptığımız projeler ile insanımıza dokunacak işler yapmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle yapacağınız işlerde her türlü desteği vermeye hazır olduğumu bir kez daha belirtiyor, hepinize çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.''

 

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı, eylem planının hazırlanmasının ardından dilek ve temennilerin görüşülmesi ile sona erdi.

31-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.