TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Hayvanların Dilinden Mektup'' Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

''Hayvanların Dilinden Mektup'' Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Yaban Hayatı Koruma Projesi kapsamında, yaban hayvanları hakkında öğrencilerde farkındalık yaratmak, avlanma konusunda bilinç oluşturmak, nesli tükenen ve koruma altındaki hayvanlara dikkat çekmek ve yaban hayvanlarının his ve duygularını empati yoluyla mektuplaştırmak amacıyla Müdürlüğümüz tarafından il merkez ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlenen ''Hayvanların Dilinden Mektup'' adlı yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri, müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen törenle İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: Sevgili çocuklarım, genç arkadaşlarım, öncelikle bu yarışmaya katıldığınız, hayvanların sesi, dili olduğunuz ve bunu insanlara duyurduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Hayvanlar da tıpkı biz insanlar gibi yaşam hakkına sahip olan canlılardır. Bir insanın yaşam hakkına duyduğumuz saygıyı hayvanların yaşam hakkına da duymak zorundayız. Tunceli'de bulunduğum süre içerisinde şunu gördüm: Tunceli halkı hayvanlara zarar vermiyor, yaşam haklarına saygılı ve onlar da burada insanlar gibi hayatın içinde. Bunu yadırgamayan, hayvana zarar vermeyen bir halk var burada. Bununla beraber Tunceli Valisi Sayın Tuncay Sonel'in girişimleri ile avlanma yasağı getirilmiş ve yaban hayvanları koruma altına alınmıştır. Bunlar son derece olumlu gelişmeler. Avlanmanın bir spor olmadığını topluma anlatmalıyız. Sizler de bu yarışmaya katılarak bu konuda bir adım attınız. Bu tarz etkinliklere katıldığınız için sizlere ve öğretmenlerinize, okul müdürlerinize teşekkür ediyor; başarılarınızın devamını diliyorum.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

22-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.