TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEA’dan Çocuklarımızın Yüzünü Güldüren Kampanya

GEA’dan Çocuklarımızın Yüzünü Güldüren Kampanya

“Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası" kapsamında topladıkları oyuncakları Tunceli´deki  ilkokul ve anaokulu öğrencilerine hediye eden GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu, aynı zamanda öğrencilerimize “Depremle Birlikte Yaşam Eğitimi” de verdi.
Valiliğimiz ve Belediyemiz koordinasyonunda çeşitli programlar düzenlemek için ilimize gelen GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu, ilk olarak öğrencilerimize “Depremle Birlikte Yaşam Eğitimi” verdi. 
İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesinde konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubunun faaliyetleri ve ilimizde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sonel, 
“Bugün GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım ekibi aramızda. Dünyanın herhangi bir yerinde deprem olduğunda ülkemiz adına ilk olarak bu arkadaşlarımız gidiyor. En son geçen yıl Endonezya’ya gitmişlerdi. Ülkemizde de herhangi bir doğal afet durumunda ilk koşan ekiplerin başında yer alıyorlar. Ekibimiz, gönüllülük esasıyla çalışıyor. Ekip içerisinde doktorundan öğretmenine, iş adamına kadar her meslekten gönüllüler var. Deprem Haftası içerisindeyiz. Umut bey ve ekibi depremle ilgili bilgilendirmeler yapacaklar. Ayrıca 3 bin 200 oyuncakla ilimize geldiler. Getirdikleri oyuncakları da çocuklarımıza dağıtacaklar.” dedi. 
Depremle Birlikte Yaşam Eğitiminde, GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu Koordinatörü Umut Dinçşahin, öğrencilerimizi deprem hakkında bilgilendirdi ve afet anında uygulanabilir pratik bilgiler verdi. 
Dinçşahin, katılımcılara deprem korkularını yenmeleri amacıyla slaytlar eşliğinde deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklarla ilgili teorik eğitim verdi. 
Yalnız oyuncaklar Tunceli´de
GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu, "Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası" kapsamında topladıkları oyuncakları ise Tunceli´deki tüm ilkokul ve anaokulu öğrencilerine hediye ettiler.
Kampanya çerçevesinde geçtiğimiz aylarda İstanbul’da düzenlenen Evrencan Gündüz konserini dinlemeye gelenlerin, bilet yerine yanlarında getirdiği 10 oyuncak, grup üyeleri tarafından toplandı.
Toplanan 3 bin 200 yeni oyuncak, Valiliğimiz ve Belediyemiz koordinasyonuyla GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu ve Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel tarafından ilimizdeki tüm ilkokul ve anaokulu öğrencilerine hediye edildi. 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve grup üyeleri, okullarımızı gezerek hem çocuklarımıza oyuncak hediye ettiler hem de minik öğrencilerimizin mutluluklarına ortak oldular.

11-03-201911-03-201911-03-201911-03-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.