TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yıl Dönümü, Etkinlikler İle Kutlandı

Cumhuriyet'in ışığıyla yetişen çocuklarımız Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yıl Dönümü, Etkinlikler İle Kutlandı

 

            Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kutlama programına ; Valimiz Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Turgay Aras,4. Komando Tugay Komutan V. P.Alb.Yılmaz Ustaoğlu, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Reha Asan, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ubeyde İpek, Baro Başkanı Kenan Çetin,Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Yardımcısı  J.Kd.Alb.Tevfik Fikret YILMAZ, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları, er ve erbaşlar, emniyet personeli ile öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. 

 

            Valimiz Tuncay Sonel protokol üyelerinin, askerlerin, emniyet mensuplarının, öğrencilerin ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile devam eden kutlama programı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajının okunması ile devam etti.

            Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in konuşmalarının ardından öğrencilerimiz tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu, dans gösterileri sunuldu. Karate, step, zeybek ve halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı kutlama programımızda Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize madalyaları ve ödülleri verildi.

 

            Kutlamalar Atatürk Anadolu Lisesi bando ekibinin ritimleri eşliğinde gerçekleştirilen resmi geçit töreni ile sona erdi. Programın ardından öğrenciler, misafirler ve Valimiz Tuncay Sonel; Cumhuriyeti'mizin 96. kuruluş yıl dönümü sevincini, davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla omuzlayıp paylaştı.

 31-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.