TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Polis Haftası Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin Polis Haftası Mesajı

Polis sadece terörle, şiddetle, kavgayla mücadele eden değildir. Polis aynı zamanda şefkat ve merhamet demektir. Polis;  kardeşlik, barış, huzur elçisi demektir. Sokaktaki yaşlıya yardım elini uzatan, çocuklara güvenli bir yol olan, adresini bulamayanlara adresi bulduran da polistir. Polis hem merhamet duyguları ile insanlara yardım etmek durumunda hem de suçluları kovalayıcı konumdadır.

Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak elbette kolay değil, bu açıdan bakınca polis teşkilatının ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmaktadırlar.

 

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan, bütün zorlu koşullara rağmen fedakârca çalışan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası'nı kutluyor; bu uğurda görevi başında şehit olan polislerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.