TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimiz Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci başkanlığında yüz yüze gerçekleştirilen ve öğretmenevinde düzenlenen toplantıya ilçe milli eğitim müdürlerimiz ile kurum yöneticilerimiz katıldı.

Özelikle, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecek eğitim öğretimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, ilçelerimizde salgına karşı önlemler kapsamında yürütülen çalışmalar ele alındı, görüş alışverişinde bulunuldu.

Söz konusu toplantıda; yüz yüze eğitime geçebilmek için tedbirler noktasında herkesin üzerine önemli görevler düştüğünü, öğrenci, öğretmen, velilerin bilgilendirilmesi için rehberlik etmenin önemine değinen İl Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci; "Salgın sürecinde gösterdiğiniz başarılı çalışmalar ve eğitim camiası olarak gösterilen hassasiyetten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bu zorlu süreçte bütün yöneticilerimizin özverili ve üstün bir gayret ile üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini görmenin memnuniyetini yaşadığımı belirtmek isterim. Bu gayretlerin sonuçlarından biri olarak, uzaktan eğitimde çok önemli bir mecra olan eğitim bilişim ağına (EBA) öğretmen ve öğrencilerimizin erişimde ilimizin ülke genelinde ilk 4'e girmesini söyleyebilirim. Bu gayret ve çabada emeği geçen sizler ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum. EBA Destek Noktalarında yürüttüğünüz çalışmalarınızın ve denetimlerinizin aynı hassasiyetle yürütmenizi rica ediyorum. Yine LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimize kaynak desteği vermek için gayret edelim. Ülkemizin bir gerçeği olan deprem konusunda okul ve kurumlarınızdan istenen çalışmaları önemle yerine getirmenizi önemle rica ettiğim bir diğer konu." dedi.

Toplantı sonunda Kovid-19 ile mücadele kapsamında "Okulum Temiz" belgesini almaya hak kazanan okul ve kurumların belgeleri il müdürümüz tarafından ilçe milli eğitimlerine takdim edildi.

15-12-202015-12-202015-12-202015-12-202015-12-202015-12-202015-12-202015-12-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.