TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Sürecinde Öğrencilerimizin Yanındayız

YKS Tercih Sürecinde Öğrencilerimizin Yanındayız

5- 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan YKS tercih sürecinde rehber öğretmenlerimiz, okullarda ve RAM'da öğrencilerimize uzaktan ve yüz yüze olmak üzere rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Uzaktan (online) ve yüz yüze verilen rehberlik hizmetinde YKS'ye giren öğrencilerimizin üniversiteler, bölümler, taban puanları, tercih sırası vb konularda en doğru tercihi yapmalarını sağlayacak bilgiler paylaşılıyor.

 

Tercih yapan gençlere verilen rehberlik hizmeti ile ilgili İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci şunları söyledi: ''Gençlerimiz kurdukları üniversite hayali ile gece gündüz yoğun bir tempoyla çalıştılar. Şimdi tercih dönemindeyiz. Bu dönemin de en az hazırlık dönemi kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Gençlerimizin doğru tercih yapmaları için profesyonel destek şart. Verdiğimiz rehberlik hizmeti ile yanlış tercihlerin önüne geçmeyi istiyoruz. Gençlerimize üniversiteli olma yolunda çıktıkları yolda başarılar diliyor, rehber öğretmen arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum.''

10-08-202110-08-2021

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.