TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Ovacık Ziyareti

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Ovacık Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından ilçelerimizde bulunan okul ve kurumlarımızdaki öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir okul ortamına  gelmelerini sağlamak amacıyla eğitim-öğretim ortamlarını yerinde incelediğimiz ilçe gezileri kapsamında Ovacık ilçesini ziyaret etti. İl müdürümüze ziyaretleri sırasında il müdür yardımcılarımız Ali Ekber Küçük ve Serdar Parlak eşlik ettiler.

İl müdürümüz ilk olarak Ovacık Kaymakamı Emre Dündar'ı ziyaret etti. Ziyarette Ovacık'taki eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması, yapılacak yatırımlar ve hazırlanacak projelerde iş birliğinin yapılması konularında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakamlığın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden il müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürü Murat Pınar ile birlikte okulları gezdi. Depreme karşı güçlendirilmiş yeni eğitim-öğretim binaları ile can güvenliği riski olmadan yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın önemine vurgu yapan İl Müdürümüz, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Öğrenciler ile yaptığı sohbette onlar için hayata geçirilecek projelerden, okumanın öneminden, EBA ve Bakanlığımızın göndermiş olduğu yardımcı kaynak kitapların kullanmanın faydalarından, sınava ve hayata hazırlanmanın püf noktalarından bahsetti. Öğrencilere kendisinden bir talepleri olup olmadığını soran İl Müdürümüz, eğitim-öğretim yılı boyunca kendilerinin üstün yararı için çalıştığının ve  bu süreçte kendilerine her türlü desteği vereceğinin üzerinde durdu.

 Öğretmenlerle de bir araya gelen İl Müdürümüz, yeni yapılan öğretmenevinin ilçeye büyük fayda sağlayacağını ve Bakanlığımızın da öğretmenevlerinden öğretmenlerin en iyi şekilde faydalanması için adımlar attığını belirtti. Bakanlığımızın hizmetiçi eğitimlerde bu yıl farklı bir düzenlemeye gittiğinin altını çizen İl Müdürümüz, okulların da bu yönde çalışma yapmasını beklediğini ifade etti. Öğretmenlerin de taleplerini dinleyen İl Müdürümüz konuşmasının ardından temeli atılan Ovacık Öğretmenevinin inşaatında incelemelerde bulundu. 

Ziyaret, iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

04-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.