TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

8 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir.

Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biridir, Çanakkale Savaşı. Çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, Mehmetçiğin göğsüne bomba ve mermi yağdırmıştır.

Anadan, yârdan, evlattan geçip vatan diye diye can verenlerin kanıyla yazdığı bir destandır; Çanakkale.

Kimi Erzincanlı , kimi Edirneli, kimi Ankaralı, kimi Samsunlu sayısız kaç yiğidin omuz omuza savaşarak yazdığı tarihtir; Çanakkale.

Dünya tarihi, metre kareye altı bin merminin düştüğü böylesi bir savaşı ne görmüş ne de tanımıştır. Kahraman ordumuz, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü olan Şehitler Günü'nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla yâd ediyorum. 

 

 

                                                                                                                                                                                                 Gürsel Ekmekci

     İl Milli Eğitim Müdürü 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.