TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kütüphane Açmaya Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kütüphane Açmaya Devam Ediyor

İl Milli Eğitim  Müdürlüğü, AR-GE birimi ile başlatmış olduğu ildeki tüm kütüphaneleri iyileştirme ve öğrencilerin kaliteli zaman geçirecekleri yerlere dönüştürme projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında  Müdürlük, ikinci kütüphanesini düzenlenen törenle Mazgirt Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulunda açtı. Okulun mevcut kütüphanesinin fiziki koşulları değiştirilerek, öğrencilerin severek gelebilecekleri bir yere dönüştürüldü. Bu kapsamda kütüphanenin dolapları, masa ve sandalyeleri yenilendi, duvarları yeniden boyandı ve yerler de parke yapılarak bambaşka bir kütüphane oluşturuldu. AR-GE Birimin başlatmış olduğu kitap kampanyası ile toplanan yaklaşık 3500 kitap da raflarda yerini aldı. Hikaye, roman, zeka oyunları, test kitapları, bilimi sevdiren kitaplarla mevcut kitap  kapasitesi de arttırılmış oldu. Satranç takımları hediye edildi.

 

Kütüphane açılışına Mazgirt Kaymakamı Muhammet Ali Çatalbaş,İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca,İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, AR-GE Biriminde görevli öğretmenler, Toplumsal Barış için Gençlik Girişimi üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ‘’Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığının kazanması, kütüphanelerde kaliteli zaman geçirebilmeleri için özellikle  ilçeler ve köy okullarındaki kütüphaneleri klasik anlamında çıkarıp, zenginleştirilmiş kütüphane formatıyla öğrencilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Mevcut kütüphaneleri, zengin bir kitap arşivi ve internet erişimi olan , rahatça ders çalışabilecekleri bir ortam, satranç ve diğer zeka oyunlarını oynayabilecekleri kütüphanelere dönüştürmek için başlatmış olduğumuz projemizde, ikinci kütüphanemizi açmanın sevincini yaşıyoruz. Bu kapsamda daha önce Burmageçit köy okuluna bir kütüphane açtık, şimdi Mimar Sinan okuluna açıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Bulgurcular İlkokulu ve Ortaokuluna açacağımız bu  kütüphaneler, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığının kazanması ve sürdürmesi açısından oldukça teşvik edici olmaktadır.  Ayrıca SODES projesi kapsamında merkezdeki liselerimizin kütüphaneleri iyileştirilmiş mevcut kapasiteleri arttırılmıştır.

 

Ali Eyyüpkoca şöyle devam etti: ‘’Müdürlük olarak önümüzdeki bir yıl içinde tüm ilçe ve köy okullarındaki kütüphaneleri zenginleştirilmiş kütüphane formatıyla yenilemek ve dönüştürmek istiyoruz. Bu kapsamda her kütüphanede internete erişim sağlamak için bilgisayarlara ve  zengin bir kitap arşivi oluşturmak için okuma kitaplarına ihtiyaç duymaktayız. Maliyetlerin yüksek olmasından kaynaklı yerel ve ulusal bazda gelecek desteklere açığız.’’

Açılışın ardından çocuklarla birlikte pasta kesen Kaymakam Muhammet Ali Çatalbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü kütüphane açılışına katkılarından dolayı herkese teşekkür etti.

 

Ayrıca proje kapsamında, kitap kampanyasına destek veren Başkent Üniversitesine, Zeydanlı inşaat sahibi Sayın Cahit Zeydanlı’ya, Gazeteci ve emekli öğretmen Fikri Taş’a , Gazeteci Sayın Kadir Merkit’e, Eczacı Sayın Eylem Aygün’e ve Toplumsal Barış için Gençlik Girişimine teşekkür ederiz.

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.