TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Burmageçit Köyü İlkokulunda Kütüphane Açtı

İl Milli Eğitim Müdürü Burmageçit Köyü İlkokulunda Kütüphane Açtı

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi, El Ele Çocuk Projesi, Tunceli’deki eğitim gönüllüleri ve köy muhtarının katkılarıyla Burmageçit İlkokuluna düzenlenen törenle kütüphane açıldı.

 

Kütüphane açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, AR-GE Biriminde görevli öğretmenler, El Ele Çocuk Projesi sorumluları, köy muhtarı, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı. Okuma ve ders kitapları, zeka oyunları, bilgisayar, yazıcı ile öğrencilerin hizmetine sunulan kütüphane okul öğrencileri tarafından sevinçle karşılandı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ‘’İnsanlar tarih boyu bilgiye ihtiyaç duymuş ve bu nedenle  ilk çağlardan itibaren arşivler  ve kütüphaneler insanoğlu için önemli olmuştur. Kişilerin öncelikle kendisi için mutlaka edinmesi gereken okuma alışkanlığı için kütüphanelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanması, bu alışkanlığı kalıcı hale getirmesi, sınıf dışında ders çalışabileceği ortamların yaratılması, satranç vb zeka oyunları oynayıp kaliteli zaman geçireceği kütüphanelerin oluşturulması Müdürlük olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konudur. Hiçbir okulumuzun kütüphanesiz kalmaması için başlattığımız projemizde bugün Burmageçit İlkokuluna kütüphanemizi açmanın mutluluğunu yaşıyor, öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

 

Okul Müdürü Renas Uzman Adıbelli, ‘’ Öğrencilerimizin kütüphane özlemi gerçekleştiği için mutluyuz, kitap okuma konusunda öğrencilerimiz çok istekli ve artık okuyacakları daha çok kitapları var’’ dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten ve kütüphane açılışında emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra Burmageçit köyünden ayrıldı

El Ele Projesi Sorumlularını makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü kütüphane açılışı için verdikleri destekten dolayı Gülcan Demirpençe´ye ve Songül Polat´a teşekkür etti. 

 

28-04-201628-04-201628-04-201628-04-201628-04-201628-04-2016

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.