TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel EKMEKCİ´nin Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel EKMEKCİ´nin Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,
Sevgili Öğrenciler, 

17.12.2018 tarihli yazısı ve 116018 sayılı Bakanlık oluru ile Tunceli Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlamış bulunmaktayım. 


Okuma yazma oranının en yüksek olduğu ikinci ilde, her şeyden önce bir öğretmen ve eğitim yöneticisi olarak göreve talip olmanın gurur verici olduğunu ama aynı zamanda yüksek sorumluluk isteyen bir yönünün bulunduğunu önemle belirtmek isterim. Çünkü başarı, sürerlik isteyen bir şeydir. İlimizin başarılarında bu devamlılığı yakalamak için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyorum. 

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk Millî Eğitim Bakanı olan Sn. Ziya SELÇUK’un liderliğinde inşa ettiğimiz 2023 Eğitim Vizyonu’muz, bir köklü çınar olan Türk kültürünün akıp gelen bin yıllar boyunca “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” felsefesi üzerine inşa edilmiş; okul öncesinden üniversiteye “insanı merkez” alan bir yaklaşımla modellendirilmiştir. 

Ülkemizin en büyük zenginliği çocuklarımızdır. Çocuklarımızı, kaynağını köklerinde, gücünü kanatlarında bulan bir geleceğe hazırlarken ulusal olandan evrensel olana giden bir ufuk çizgisiyle buluşturacağız. Onlar, 21. yüzyılın Türkiye’sini kurarken bu toprağın tüm renklerini, güzelliklerini özlerinde buluşturacak, bu özle dünyayla buluşacaklardır. 


Eğitim, yalnızca bir akademik bilgi alışverişi değil; kültürden sanata, spordan bilime çok yönlü bileşenler içeren ve okulun, diplomanın sınırlarının çok ötesinde, hayat boyu devam eden bir olgudur. Bu bağlamdan hareketle, hepimiz yaşam boyu birbirimizin öğretmeni ve öğrencisi olarak bir bir kemalatın yolcusuyuz, diyebiliriz.

Güzel ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Tunceli’de de bu kemalat yolculuğunu kırmadan, incitmeden, bıkmadan usanmadan; severek, anlayarak, dinleyerek, öğrenerek, öğreterek; her bir çocuğumuzun kendi biricikliğinde bize emanet edilmiş bir “can” olduğunu unutmadan birlikte gerçekleştireceğiz. 

“Can”a hürmetin, Yaradan’a hürmet olduğu şuuruyla ve 2023 Eğitim Vizyonu’muzun gösterdiği hedefler çerçevesinde çalışmak ve üretmek için heyecan ve şevkle doluyum. 

Bu heyecanımıza ve coşkumuza eşlik edecek tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime saygı ve sevgilerimi sunuyor; bilimin, sanatın, akıl ve kalp birlikteliğinin hayat vereceği bir çalışma ve üretme bilinciyle bütün güzel insan ilişkilerini, dostlukları ve arkadaşlıkları başlatan o sihirli başlangıç sözcüğüyle sözlerimi sonlandırıyorum: “Merhaba!”Gürsel EKMEKCİ
Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.