TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den 2. Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den 2. Yarıyıl  Mesajı

            Davranışların iyiye, güzele ve genel doğrulara doğru dönüşmesi yönünde gerçekleştirmelerin söz konusu olduğu eğitimin, ülkemizdeki ve dünyadaki önemi çok büyük. Eğitim; psikoloji, ahlak, değer, felsefe, dünya görüşü, ilgi ve yeteneklerin keşfi, hayatta kalma becerisi, bilim, sanat, spor vb. birçok özellikle kapsayıcı bir alan. Bireysel farklılık ve ayrıcalıkların değerlendirilmesi gereken eğitim alanı, insanları aynı pota içinde eritmek adına yapılanmaz. Biliyoruz ki zekâ akademik olduğu kadar duygusal verilerle yüklü. İşte bu görüş ve gerçeklerle "işimizin" muhataplarının da çocuklar ve gençler olması bizi daha özenli ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmeye yönlendirmektedir.  

         Ahlaki erdemler, teorik değil; pratik bir alan içindedir. Çağdaş eğitimde gözetmemiz gereken husus, insan kıymetinin her şeyin üstünde olmasıdır. İnsanlar arası saygı ve sevginin artmasının sağlanması, toplumsal huzur ve çocuklarımızı mutlu edecek başarıların elde edilmesi adına yeni dönemde de çalışmalarımızı özenle gerçekleştireceğimizi belirtmek isterim.  

         Gözümüzün nuru öğrencilerimiz; Bakanımızın verdiği ödevleri keyifle yaparak, okuyarak dinlenerek, eğlenerek, araştırarak, paylaşarak güzel bir tatili daha geride bıraktınız. Biliyorum ki siz kıymetli öğretmenlerimiz de tatilinizi, talep ettiğiniz eğitimlerle, aileleriniz ve arkadaşlarınız ile geçirdiğiniz güzel anları biriktirerek tamamladınız. 

         Eğitim-öğretim ailemizin siz kıymetli fertleri öğretmen ve öğrencilerimiz, okullarımız hepimizin ikinci yuvası. Yeni maceralara doğru yol alacağınız sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmemizi diliyorum. Evinize bir kez daha hoş geldiniz.

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.