TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den "Engelliler Haftası" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den

10-16 Mayıs tarihleri, engellilerin toplumsal yaşamdaki sorunlarına, taleplerine ve engelli vatandaşlarımıza karşı farkındalık oluşturulması amacıyla Engelli  Haftası olarak kabul edilmiş ve bu tarihlerde haftaya uygun etkinlikler yapılmaktadır. Engelli insanlarımızın sorunlarına ve taleplerine karşı toplumsal duyarlılığımız ne yazık ki istenilen düzeyde değildir. Engelli insanlarımıza bakış açımızdan, onların haklarının nasıl teslim edileceğine, taleplerine çözüm bulma zorunluluğumuza kadar birçok alanda üzerinde çalışmamız gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu nedenle ilk olarak engelli engelsiz ayırmadan tüm çocuklarımızı ve yetişkinlerimizi koşulsuz sevmekle işe başlayacak, her geçen gün engelli insanlarımızın sorun ve taleplerine karşı toplumsal farkındalığı daha da artıracağız. Tunceli Eğitim Ailesi olarak, bizler her yaptığımız işte sevginin ve saygının ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Bireyi kazanmanın, onu kendine ve topluma kazandırmanın en iyi yolunun ona duyulacak saygıdan ve hissettirilecek sevgiden geçtiğinin farkındayız. Bu nedenle çocuklarımız başta olmak üzere tüm insanımızı koşulsuz sevmeye, kimseyi kimseden ayırmamaya, herkesi kucaklamaya hazırız. Biliyoruz ki, en büyük engel sevgisizliktir.

10-16 Mayıs haftasında ve sonrasında engelli insanlarımıza en çok sevgimizi hissettirmenin gereğine inanıyorum. Birbirimizi sevdikçe ve saygı duymayı öğrendikçe engelli insanlarımızın sorunlarına da aynı derecede duyarlı olunacağını bir eğitimci olarak görebiliyorum. Bu hafta boyunca yapılacak etkinliklere tüm vatandaşlarımızın gereken ilgiyi göstermesini temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözüldüğü ve taleplerinin karşılık bulduğu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.

 

 

 Gürsel Ekmekci

İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.