TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürsel Ekmekci İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

    "Topraklarımızın işgal altında olduğu yıllarda Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, tarihi boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, milli mücadele ruhunu, fedakarlığını ve cesaretini en özel şekilde dizelere dökerek Milli Marşımızla ölümsüzleştirmiştir.
 
    Yüce Türk Milletinin, Kahraman ordumuzun  hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğini duyuran, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının da sembolü olmuştur.
 
    Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıl dönümünü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ,15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini ve Vatanı uğruna şehit düşen tüm evlatlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.