TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

            Öğretmenlerin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını arttırmak , Öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan 91 yıl önce Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü , 1928 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 

             Her bir öğrenci için ayrı bir dünyası vardır, gönlünde öğretmenin. Ekmeğin tadını, çiçeğin kokusunu, göğün mavisini sever gibi öğrencisini sever. Sadece meslek değil; anlatılmaz, yaşanır bir aşktır öğretmenlik. Bahar gülüşlü çocuklarımızın yoluna rehber, yolculuğuna yoldaş, kalbine ışık olan kıymetli öğretmenlerim; geleceğimiz avuçlarınızda birer fidan gibi boy veriyor. Elinize, sözünüze, emeğinize sağlık. Gününüz kutlu olsun.

         Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere    şehit öğretmenlerimizi ,  ebediyete intikal eden  öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

                        Gürsel EKMEKCİ

                       İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.