TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Gürsel Ekmekci'nin İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Müdürü Gürsel Ekmekci'nin İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü  Mesajı


Milletimizin vatanın bağımsızlık ve bütünlüğü adına verdiği en zorlu mücadele olan Kurtuluş Savaşı'nın kazanıldığı şartların, tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşı'nın TBMM tarafından kabulünün yıl dönümünü bir kez daha yeniliyor olmanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz. 

Tarihten silinmek istenen bir milletin, milli değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı'mız, Türk Milleti'nin bağımsızlık aşkını, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin en kalbi duygularla mısralara dökülmüş halidir. 

Kurtuluş Savaşı'nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık  istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 99. yılını kutluyor ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un aramızdan ayrılışının 84. yılında kendisini minnetle anıyorum.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ne emeği geçmiş tüm Türk büyüklerini ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

           Gürsel Ekmekci

           İl Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.