TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Fethi Ateş'in ''10-16 Kasım Atatürk Haftası'' Mesajı

İl Müdürümüz Fethi Ateş'in ''10-16 Kasım Atatürk Haftası'' Mesajı

Aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve minnetle anıyoruz.

 

Yaptıkları ile Dünya Tarihine damga vurmuş liderler vardır...

Atatürk, yaşadığı dönemin değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir. Dönemin büyük devletlerine karşı verdiği bağımsızlık ve var olma mücadelesi ile eşsiz bir askeri dehadır. Kurtuluş Savaşı ile dünyanın tüm mazlum devletlerinin örnek aldığı eşsiz başkomutandır. Yeni ve modern bir devlet kurmuş siyaset adamı, belirlediği hedefler ve ilkeler doğrultusunda eğitim alanında önemli uygulamalara imzasını atmış başöğretmendir. Daha sayamayacağımız birçok özelliği ile Mustafa Kemal Atatürk şüphesiz ki insanlık tarihindeki en önemli liderlerden biridir.

 

Büyük bir deha ve kararlılıkla elde ettiği zaferlerle bizlere bu vatanı bırakmış, özgür ve çağdaş bireyler olarak yaşamımızın yolunu açmıştır.  57 yıllık ömrünü Türk Milletinin bağımsızlığına ve geleceğine adamış Atatürk'ü bugün bir kez daha minnetle yad ediyoruz. 10 Kasım bizler için sadece matem günü değil; onun fikirlerini, duygularını anladığımız ve hissettiğimiz bir gündür.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, bu topraklarda hiçbir zaman unutulmayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin kurucusu, başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 85'inci yıl dönümünde bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum.

 

Ruhu şâd olsun!

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.