TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Fethi Ateş'in ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' Mesajı

İl Müdürümüz Fethi Ateş'in ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' Mesajı

Cumhuriyetimizin ilanının 100'üncü yıl dönümünü büyük bir heyecan, coşku ve gururla kutluyoruz.

Tarihin dönüm noktaları vardır... Türk milleti için o dönüm noktası 29 Ekim 1923'tür. Millî Mücadelenin zaferle neticelenmesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş, Türk milletinin tarihinde yeni bir devir başlamıştır. 1923'te egemenliğin halka ait olduğu şiarıyla kurulan devletimiz, milletimizin birliği ve tarihten alınan güç ile bugün 100. yılına girmektedir. 100'üncü yıla girerken ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde özgür ve onurlu bireyler olarak bir hayat sürdürmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığımı belirtmek isterim.

Hiç kuşku yok ki  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te 'Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, bizim en büyük mirasımızdır. Bu mirasa sahip çıkmak, ülkeminiz bağımsızlığının, özgür ve onurlu bireyler olarak yaşamamızın teminatıdır. Mirasına sahip çıkacak yeni nesiller ile Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşayacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Onlara minnettarız.

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı kutlu olsun!

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.