TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci: "Çocuğun Eğitim Başarısını Sanat ve Spordan Bağımsız Düşünmek Doğru Değil"

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci:

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin talimatları ile geçen eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen proje kapsamında ilimizde görev yapan beden, müzik ve resim dersleri öğretmenleri ile görüşülmüş derslerin işlenmesinde ihtiyaç duydukları ders materyalleri belirlenmişti. Bu kapsamda görsel sanatlar ile müzik derslerinde öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları; gitar, bağlama, kaval, davul, org seti, ud, ney, sipsi. tambur, piyano, şövale, boya çeşitleri, cetvel takımı, tuval, önlük, makas, fırça yapıştırıcı gibi malzemeler temin edilerek, ilgili okullarımızdaki öğrencilerimize dağıtımı yapılmış ve yine bu kapsamda müzik dersi için de il merkezinde 8, ilçelerde 6 olmak üzere toplam 14 müzik atölyesi kurulmuştu.

Söz konusu proje kapsamında, bu kez beden eğitimi dersinde öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları temel spor malzemeleri okullarımıza ulaştırıldı. Öğrencilerimize, bireysel spor, antrenman, atletizm, trambolin, masa tenisi, curling, çadır, uyku matı, termos, pusula, takım formaları, dart takımı gibi başlıca malzemeler oluşan toplam 54 farklı kalem malzeme ulaştırıldı.

Projenin hedefledikleri gibi sorunsuz devam etmesinden ve malzemelerin öğrencilere ulaştırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci yaptığı açıklamada: "Göreve geldiğim ilk gündem beri öğrencilerimizin sağlıklı spor, müzik ve sanat ortamlarında eğitim görmeleri için özel bir çaba içinde olduk. Öğrencilerimizin bilişsel gelişiminin yanında sanatsal ve sportif faaliyetlerdeki yerlerini de çok önemsiyoruz. Onların eğitim sürecindeki başarılarını sanat ve spor aktivitelerinden bağımsız düşünmek doğru değil. İlgi ve yeteneklerine uygun faaliyetlerde yer almaları, hem derslerdeki başarılarına hem de kişiliklerine katkı sağlamakta. Bu bağlamda, bugün öğrencilerimizle buluşturmak üzere dağıtımını yaptığımız spor malzemeleri ile eminim ki, spor konusunda yetenekli öğrencilerimizi daha kolay keşfetmenin önünü açmış olacağız. Spor alanında yeteneği olan bu çocuklarımıza ulaştırdığımız malzemelerle öncellikle sağlıklı birer birey olmaları ve yeteneklerini geliştirmelerine önemli bir katkı sunacağız. Öğretmenlerimizin rehberliğinde sporun kaynaştırıcı ruhu ile bu topraklardan ilimizi ve ülkemizi gururla temsil edecek sporcuların çıkacağına yürekten inanıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

27-10-202027-10-202027-10-202027-10-202027-10-202027-10-2020

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.