TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci: ''Çocuklarımızı Okulları ve Arkadaşları ile Buluşturmak için Hazırız''

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci: ''Çocuklarımızı Okulları ve Arkadaşları ile Buluşturmak için Hazırız''

Yarın okullarımızda yüz yüze eğitim için ders zili çalacak olmasının heyecanı içerisindeyiz.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'na 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile 21 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıfların yüze yüze, 5 Ekim'de ise mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor liselerinde, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başlamıştık.

 

Bu süreçte bir yandan da ilimiz halk eğitim merkezlerinde maske üretimi ile öğrencilerimizin maske ihtiyacını karşıladık, çevrim içi toplantılar ile velilerimizi bilgilendirdik. Yine bu süreçte uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz için, gerekli tedbirleri alarak gerek EBA Destek Noktası gerekse EBA Mobil destek araçlarımız ile bu sorunu çözdük.

 

Yarın ise ilkokul 2,3,4, ortaokul 8, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlimiz genelinde bu kapsamda yarın yaklaşık 4 bin 500 öğrencimiz özledikleri arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okullarına kavuşacaklar. Uzun bir aradan sonra yarın okullarıyla buluşacak öğrencilerimiz için saha koordinasyonumuz ile gerekli bütün hazırlıklarımızı tamamladık.

 

Bütün velilerimiz müsterih olsunlar; ilimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırdık ve söz konusu okul / kurumlarımızda ''Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" doğrultusunda yüz yüze eğitimlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Buna göre öğrencilere, okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirmeler yapılacaktır. Bu bağlamda okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından takipleri yapılarak okulda gerekli bilgilendirmeler yapılmış olacaktır.

 

Öğrencilerimizi okullarımızla tekrar  buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz, temennimiz şu anda eğitimlerine uzaktan eğitim ile devam edecek diğer kademedeki öğrencilerimizle de en kısa sürede yüz yüze eğitim-öğretime başlamaktır. Bu da hep birlikte fiziki sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda hassasiyet göstermemiz ve kararlı şekilde uygulamamız ile mümkün olacaktır. Velilerimiz, eğitim yolculuğunun en önemli paydaşlarıdır, Bakanlığımızca hazırlanan ve web sitesinde, sosyal medya hesaplarımızda yayında olan ''Veli Bilgilendirme Rehberi''ni okumalarını ve bu konuda kendilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmelerini isterim. Olağanüstü zor bir süreçten geçiyoruz. Salgınından hepimiz farklı etkileniyor olabiliriz ama mücadelemiz birlikte ve kuvvetli olmalıdır. Belirsizlik duygusu bizleri kaygılandırabilir. Ancak çocuklarımız için bu kaygıyı iyi yönetmek durumundayız ve bizlerin çocuklarımız için her türlü tedbiri aldığımızı bilmenizi isterim.

 

Bu duygu düşüncelerle öğrencilerimizle yeni bilgi ve becerilere doğru yol alacağımız sağlıklı bir dönem diliyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.