TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci Koltuğunu Hayal Çetin'e Devretti

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci Koltuğunu Hayal Çetin'e Devretti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilimizdeki okulları temsilen gelen çocukları makamda kabul etti. İl Müdürümüz, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu temsili olarak Şehit Nurgül Bayram Aladağ 4. sınıf öğrencisi Hayal Çetin'e devretti. TBMM'nin açılışının 103'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şehit Nurgül Bayram Aladağ ile Vali Mehmet Ali Türker İlkokullarından gelen öğrencileri makamında kabul eden İl Müdürümüz, kendisini ziyarete gelen öğrencilere şunları söyledi: '' Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hepimize kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önemle üstünde durduğu barış dolu günler tüm dünya çocuklarınca oluşturulsun. Bu bayramda öyle sağlam temeller atılsın ki sevgiyle inşa edilen barışı kimse yıkamasın. Sevgili çocuklar, sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar sizlerin bilimle, sanatla yoğrulan, spor yapan, doğayı seven, kendini ve dünyayı tanıyan iyi, bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır.  Sizlere bugünlerinizi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına gönülden teşekkür etmek demek, onların açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek demektir. Yolunuz aydınlık, yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun.

23 Nisan dolayısıyla il müdürlüğü koltuğunu temsili olarak devralan Şehit Nurgül Bayram Aladağ 4. sınıf öğrencisi Hayal Çetin, okulu için bir istekte bulundu. İsteğini ilgili yöneticiyi arayarak iletti. Çetin, arkadaşlarına okulları ile ilgili iletmek istedikleri sorun ya da isteklerinin olup olmadığını sordu.

Makamda çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi.

24-04-202324-04-202324-04-202324-04-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.