TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci Müzik Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci Müzik Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Müzik öğretmenleri ile Öğretmenevinde bir araya geldi. İldeki tüm müzik öğretmenleri ile tanışma, müziğin öğrencinin eğitim öğretim hayatında yarattığı etki, öğretmenlerimizin sorunları ve talepleri, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda kurulacak olan Tasarım Beceri Atölyeleri hakkında görüş alış verişinde bulunmak amacıyla gerçekleşen toplantıda şunları söyledi: Değerli öğretmen arkadaşlarım, sözlerime yaklaşık 20 yıllık idarecilik hayatında en iyi ve üretken şekilde çalıştığım öğretmen gruplarından birinin Müzik öğretmenleri olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi kültürel yönden oldukça köklü ve zengin bir coğrafyada yaşıyoruz. Kökü çok eskilere dayanan oldukça sağlam kültürel geleneklerimiz var. Müziğimiz de onlardan biri. Ben hem birey hem de eğitimci olarak müziğin insanı değiştiren, geliştiren, dönüştüren, ruhunu besleyen yönüne ve gücüne inanan biriyim. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimini üstlendiğimiz işimizde, sizleri son derece önemli bir yerde görüyorum. O nedenle Müzik dersine hak ettiği ilgiyi göstermekten, velilerin de ilgisini bu yöne çekmekten yanayım.  Öğrenci başarısının ve mutluluğunun sadece sınav başarısı olmadığını, yaşamı değiştiren ve anlamlı kılan şeyin sanat olduğunu öğrenci ve velilerimize anlatalım. Hızlı ve doğru karar alabilen, üreten çocuklar yetiştirmemizin yolunun onların sanatla uğraşmasından geçtiği konusunda ısrarcı olalım. Ben İl Milli Eğitim Müdürü olarak sizlere bu konuda her türlü desteği vermeye hazırım.  Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda Tasarım Beceri Atölyeleri kuracağız. Bu atölyelerde Müzik atölyesi kurulmasını önemsiyoruz. Bu konuda sizlerin desteğine ve fikirlerine de açığım. Tunceli eğitimine dair ne yapacaksak birlikte yapacağımızı unutmamanızı diliyorum.''

Müzik öğretmenlerimiz de  ilk kez zümre olarak toplu bir araya geldiklerini, Müzik dersi için nitelikli işler çıkması adına İl Müdürümüzün ilgi ve desteğinin önemli olduğunu bu nedenle de kendilerine çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.  Yapılan toplantının ardından birlikte söylenen türkülere İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci de eşlik etti.

17-05-201917-05-201917-05-2019

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.