TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci: ''Okullarımız Eğitim-Öğretime Hazır''

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci: ''Okullarımız Eğitim-Öğretime Hazır''

''Yaşadığımız bu doğal afet nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar geride kalan hemşerilerimize de sabırlar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. "  

Yarıyıl tatilinin ardından ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle Bakanlığımız tarafından 2 hafta daha zaruri tatil ilan edilen okullarımız, 20 Şubat pazartesi günü eğitim öğretime başlıyor.   6 Şubat tarihinde yaşanan depremin ardından uzatılan tatil, depremden etkilenmeyen 71 ilde pazartesi günü sona eriyor. İlimiz okullarında eğitim-öğretimin sorunsuz başlaması amacıyla tüm okullarımızda Valiliğimiz koordinesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Müdürlüğümüz inşaat biriminde görevli teknik ekipler tarafından tüm okullarımızda durum tespit çalışmaları yapılmıştır.

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, İnşaat ve Emlak Şubesinden sorumlu Müdür Yardımcısı Ali Ekber Küçük, Temel Eğitim Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Serhat Çiftçi, Ortaöğretim Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Yakup Yıldız, Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Suvar Kara, Basın ve Halkla İlişkiler Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Mehmet Ateş ile okul/kurumlarımızı ziyaret ederek ayrıca incelemelerde bulundu.  Okullarımızda herhangi bir eksiklik, aksaklık olup olmadığını yerinde inceleyen İl Müdürümüz, yapılması gereken iş ve işlemlerin hızlıca tamamlanması talimatını verdi. 2 yıl öncesinde okul/kurumlarımızda güçlendirme çalışmalarının yapıldığının altını çizen İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, okulların açılması öncesinde şunları söyledi: "Hatırlayacağınız üzere 2021 yılının 'Afet Yılı' olması, öğrenci ve öğretmenlerimizin can güvenliğinin her şeyden önemli olduğu düşüncesi ile okullarımızda ve eklentilerinde güçlendirme çalışması başlatmıştık. Bu süreçte birçok okulumuz ikili öğretime geçmişti. Can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu bir kez daha gördüğümüz şu günlerde pazartesi günü okullarımızda eğitim-öğretimin güvenli ve sağlıklı başlaması amacıyla çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bu bağlamda yaptığımız ilk iş, yaşanan depremin ardından teknik ekipler tarafından okullarımızda hasar tespit çalışmalarını yapmak oldu. Buna göre okullarımızda gerekli önlemleri aldık. Deprem tedbirleri dışında okul bahçelerinde kar temizliği yaptırdık. Sınıflarımızı inceledik. Okullarımızı eğitim-öğretime hazır hale getirdik. Öğrenci ve öğretmenlerimizi heyecanla okullarımıza bekliyoruz. Bu süreçte emek veren tüm yönetici arkadaşlarıma ve personelimize teşekkür ediyorum.

Başarılı ve sağlıklı bir yeni dönem diliyorum.  

 

Gürsel Ekmekci

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü

 

19-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-202319-02-2023

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.