TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Güzel Haber

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Güzel Haber

Kıymetli mesai arkadaşlarım, Tunceli'ye atandığım gün itibari ile her fırsatta insanların akademik çalışmalar kadar sanata ve spora da ihtiyacı olduğunu ifade etmeye çalıştım. İlimizde de sosyal ve kültürel olarak sanata yatkın pek çok öğrencimizin olduğunu biliyorum. Gelen talepler doğrultusunda Güzel Sanatlar Lisemizi açmak için çalışmalara başladık ve açılışını tamamladık. Biz eğitimcilere burada okul tanıtımı konusunda tabii ki çok iş düşecek. Biz de İl Müdürlüğü olarak Türkiye'nin gözde bir lisesi olması için her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. 

 

Sanat, hayatımızı daha anlamlı ve yaşanır duruma getirir. Kendimizi iyi tanımamıza, psikolojik ve zihinsel yönden gelişmemize yardımcı olur.

 

Güzel sanatlar, bireylerin kişiliklerinin gelişiminde önemli bir rol oynar; duyan, düşünen, yaratan ve çevresiyle sağlıklı iletişim kuran insanların büyük bir bölümünün güzel sanatlarla yakından ilgilendikleri bir gerçektir çünkü sanat insanın duyarlılığını artırır.

 

Güzel Sanatlar Lisemizden ülkemize pek çok sanatçı yetiştireceğimize inancım tamdır. Açılış sürecinde emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. 

 

İlimize Ülkemize hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.