TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Mazgirt Ziyareti

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Mazgirt Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından ilçelerimizde bulunan okul ve kurumlarımızdaki öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir okul ortamına  gelmelerini sağlamak amacıyla eğitim-öğretim ortamlarını yerinde incelediği ilçe gezileri kapsamında Mazgirt ilçesini ziyaret etti. İl müdürümüze ziyaretleri sırasında il müdür yardımcılarımız Ali Ekber Küçük, şube müdürlerimiz Mahmut Yeşil ve Mehmet Ateş eşlik ettiler. İl Müdürümüz ve beraberindeki heyet sırasıyla Mimar Sinan İlk/Ortaokulunu, Fatih Çok programlı Anadolu Lisesini, Bulgurcular İlk/Ortaokulunu, Darıkent İlk/Ortaokulunu ve şehitlik anıtını ziyaret ettiler. 

İl müdürümüz ilk olarak Mazgirt Kaymakamı Necdet Uçar'ı ziyaret etti. Ziyarette Mazgirt'teki eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması, yapılacak yatırımlar ve hazırlanacak projelerde iş birliğinin yapılması konularında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakamlığın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden il müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Şirin Arslan ile birlikte okulları gezdi. Depreme karşı güçlendirilmiş yeni eğitim-öğretim binaları ile can güvenliği riski olmadan yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın önemine vurgu yapan İl Müdürümüz, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Öğrenciler ile yaptığı sohbette onlar için hayata geçirilecek projelerden, okumanın öneminden, EBA ve Bakanlığımızın göndermiş olduğu yardımcı kaynak kitapların kullanmanın faydalarından, sınava ve hayata hazırlanmanın püf noktalarından bahsetti. Öğrencilere kendisinden bir talepleri olup olmadığını soran İl Müdürümüz, eğitim-öğretim yılı boyunca kendilerinin üstün yararı için çalıştığının ve  bu süreçte kendilerine her türlü desteği vereceğinin üzerinde durdu. Km'lerce uzaklığın bir anlam ifade etmediğini, kendilerine bir telefon kadar yakın olduğunu söyledi.

Öğretmenlerle de bir araya gelen İl Müdürümüz eğitim-öğretimin ana unsurunun öğretmen olduğunu ve öğretmenlerin mutlu bir şekilde derse girmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Bakanlığımızın hizmetiçi eğitimlerde bu yıl farklı bir düzenlemeye gittiğinin altını çizen İl Müdürümüz, okulların da bu yönde çalışma yapmasını beklediğini ifade etti. Derslerde Bakanlığımız tarafından gönderilen ders kitapları ile beraber yardımcı kaynak kitapların da kullanılmasını istedi. 

Okul ziyaretlerinin ardından İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci ve beraberindeki heyet, 11 Eylül 1994 yılında PKK'lı teröristler tarafından kaldıkları lojmanda şehit edilen öğretmenler Vedat İnan, Mustafa Kaynarca, Ali İhsan Çetinkaya, Büminhan Temizkan, Rüstem Şen, Metin Kaynar için yapılan şehitlik anıtını ziyaret ettiler. Şehit öğretmenlerimizi unutmayacağımızın altını çizen İl Müdürümüz şunları söyledi: ''6 şehit öğretmenimizin anılarını her zaman yaşatacağız. Eğitim şehidi öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet , ruhları şad olsun.''

Ziyaret, iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

11-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-2022

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.