TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Öğretmenlerimize Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Öğretmenlerimize Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım,

24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceğimiz mesleki çalışmaların amacı öncelikli olarak eğitim ve öğretimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği artırmaktır. Siz öğretmenlerimizin, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak; yenilenen, güncellenen öğretim programları hakkında bilgilenmenizi ve içeriğini müzakere etmenizi sağlamaktır. Derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmanızı sağlamak; eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmektir. Öğrenci, veli ve çevre etkileşimini artırmak; eğitim ve öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları geliştirmektir. Sizlerin ders kazanımlarına yönelik yazılı ve görsel yeni öğretim materyalleri ile içerikler hazırlamanıza, geliştirmenize ve paylaşmalarınıza destek olacak, bireysel gelişimlerinize katkı sağlayacak çalışmaların gerçekleştirileceğini hedeflemekteyiz.

2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılının başlangıcı olan mesleki eğitim çalışmalarınızda; 2023 Eğitim Vizyonu, Öğretim Programı ve Kazanımlar, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Öğretim Materyalleri, Sınıf Yönetimi ve Akademik Başarı, Ölçme ve Değerlendirme, Mesleki Gelişim, Özel Eğitim Uygulamaları konuları müzakere edilecektir.

Kıymetli meslektaşlarım, seminerlerimizle başlayacağımız yeni eğitim-öğretim yılının bu ilk gününde yolumuzun Munzur'un coşkusu ve heybetine yakışacak başarılara çıkmasını temenni ediyor; pandemi nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermenizi özellikle rica ediyorum. Sağlıklı günlerde yeniden okullarımızda öğrencilerimizle buluşmak dileğiyle yeni eğitim- öğretim yılının ülkemize, ilimize ve tüm eğitim ailemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.