TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Pülümür İlçesine Ziyaret

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Pülümür İlçesine Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, uzun bir aranın ardından yeniden yüz yüze eğitime başlanılmasıyla beraber ilçelerdeki eğitim-öğretim faaliyetlerini ve Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri yerinde incelemek için başlatmış olduğu ilçe gezilerine Pülümür ziyareti ile başladı. İl müdürümüze ziyaretleri sırasında şube müdürlerimiz Mahmut Yeşil ve Mehmet Ateş eşlik ettiler.

 

İl müdürümüz ilk olarak Pülümür Kaymakamı Emrah Uzun'u ziyaret etti. Ziyarette Pülümür'deki eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması, yapılacak yatırımlar ve hazırlanacak projelerde iş birliğinin yapılması konularında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakamlığın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden il müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürü Nurali Özdemir ile birlikte okulları gezdi. Pülümür Anaokulu, Pülümür Dede Korkut İlkokulu, Pülümür Ortaokulu, Pülümür Gazi Anadolu Lisesi ve Pülümür Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden il müdürümüz öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Okullarımızda sınıfları tek tek gezen il müdürümüz Gürsel Ekmekci öğrencilerle buluşmasında şunları söyledi: '' Sevgili öğrencilerim, uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitimle yolumuza devam ediyoruz. Bu sürecin bize olan fayda ve zararlarını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eksiklerimizi tamamlamak, salgın sürecinde ileriye dönük sağlam adımlarla ilerlemek için bizler durmadan çalışıyoruz. Amacımız size en iyi eğitim-öğretim koşullarını hazırlamak. Sizlerin her süreçte yanınızda olduğumu bir kez daha söylemek ve benden bir isteğinizin olup olmadığını bizzat bana söylemeniz için karşınızdayım. Ben de sizlerden salgın sürecinde gerekli tedbirlere uymanızı istiyorum. Salgınla mücadelede en büyük silahımız bildiğiniz gibi aşı. Valiliğimiz tarafından başlatılan aşı kampanyasından faydalanmanızı önemle rica ediyorum.''

 

Öğretmenlerimizle de bir araya gelen il müdürümüz onlarla yapmış olduğu toplantıda, öğretmenlerimizin kendisinden bir isteğinin olup olmadığını sordu. Pülümür ilçesindeki eğitim-öğretim faaliyetlerin en iyi şekilde yürütülmesi, akademik başarının artırılması ve çocukların monotonluktan çıkarılıp sosyal aktivitelerle desteklenmesi konularında öğretmen ve idarecilerle görüş alış verişinde bulunuldu. İl müdürümüz ayrıca öğretmenlerimizden bakanlığımızın dijital eğitim platformlarından öğrencilerimizin en iyi şekilde yararlanması için rehber olmalarını özellikle rica etti. EBA TV, Yardımcı Kaynaklar modülü ve Akademik Destek Programının öğrenciler tarafından aktif kullanılmasının önemi üzerinde durdu.

 

Ziyaret, iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

24-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.