TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Pülümür ve Nazımiye Ziyareti

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'den Pülümür ve Nazımiye Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekci, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından ilçelerimizde bulunan okul ve kurumlarımızdaki eğitim öğretim ortamlarını yerinde inceleyerek öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir okul ortamına  gelmelerini sağlamak amacıyla yapmış olduğu ilçe gezileri kapsamında Pülümür ve Nazımiye ilçelerini ziyaret etti. İl müdürümüze ziyaretleri sırasında il müdür yardımcılarımız Ali Ekber Küçük ve Serdar Parlak eşlik ettiler.

İl müdürümüz ilk olarak Pülümür Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal'ı ziyaret etti. Ziyarette Pülümür'deki eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması, yapılacak yatırımlar ve hazırlanacak projelerde iş birliğinin yapılması konularında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakamlığın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden il müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürü Nurali Özdemir ile birlikte okulları gezdi. Depreme karşı güçlendirilmiş yeni eğitim-öğretim binaları ile can güvenliği riski olmadan yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın önemine vurgu yapan İl Müdürümüz, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi. İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci, Öğrenciler ile yaptığı sohbette onlar için hayata geçirilecek projelerden, okumanın öneminden, EBA ve Bakanlığımızın göndermiş olduğu yardımcı kaynak kitapların kullanmanın faydalarından, sınava ve hayata hazırlanmanın püf noktalarından bahsetti. Öğrencilere kendisinden bir talepleri olup olmadığını soran İl Müdürümüz, eğitim-öğretim yılı boyunca kendilerinin üstün yararı için çalıştığının ve  bu süreçte kendilerine her türlü desteği vereceğinin üzerinde durdu.

 Öğretmenlerle de bir araya gelen İl Müdürümüz şunları söyledi: '' Değerli meslektaşlarım, bugün burada sizlerde birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Sizleri dinlemek, öğrencilerimiz için daha fazla neler yapabileceğimiz konusunda görüş alışverişinde bulunmak için buradayım. Çocuklarımızı hayata ve sınava hazırlamak gibi büyük bir sorumluluğun bilincinde görevimizi yapıyoruz. Çocuklarımızın kişisel gelişimleri ve akademik başarılarını en üst seviyeye çıkarmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle sizlerden de beklentim büyük. Çocuklarımızı çok yönlü yetiştirmek için yapacağınız katkılar çok önemli ve hiç kuşkusuz çok kıymetli.

''En kıymetli teşekkür öğrencilerimizden alacağımız teşekkür''

Geleceklerini şekillendirmelerine rehber olduğumuz çocuklarımızın, ileride iyi yerlere geldiğini görmenin en büyük ödül olduğuna vurgu yapan İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci konuşmasına şöyle devam etti: '' Kıymetli öğretmen arkadaşlarım, aramıza yeni katılan öğretmenlerimiz var, onlara da hayırlı olsun diyorum. Meslek yaşamları boyunca öğrencinin faydasına çalışmanın en büyük sorumluluğumuz ve kazancımız olduğunu bilmelerini istiyorum. Elbette yaptığımız iyi işlerin herkes tarafından görülüp takdir edilmesini isteriz. Ancak unutmayalım ki en kıymetli teşekkür öğrenci ve velilerimizden alacağımız teşekkürdür. Bir öğrencimizi dahi arkada bırakmayacağız arkadaşlarım. Bunun için buradayım ve bu amaç için sizlere her türlü desteği vereceğimi bilmenizi istiyorum.''

Pülümür ziyaretinin ardından Nazımiye ilçesine giden İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci yine ilk olarak Nazımiye Kaymakamı Hüseyin Remzi Konak'ı ziyaret etti. Ziyarette Nazımiye'deki eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması, yapılacak yatırımlar ve hazırlanacak projelerde iş birliğinin yapılması konularında görüş alış verişinde bulundu. Kaymakamlığın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden il müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürü Nazım Özkan ve öğretmenlerimizle bir araya geldi. Öğretmenlerimizle sohbetinin ardından ziyaret iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

06-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-2022

 

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.