TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''10-16 Mayıs Engelliler Haftası'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''10-16 Mayıs Engelliler Haftası'' Mesajı

Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde, Engelliler Haftası olarak engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar hakkında farkındalık yaratılmaktadır.

 Engelli olmak elbette bir tercih değil. Engelli kardeşlerimizin hem kendileri hem de yakınları karşılaştıkları zorluklar karşısında sadece fiziksel olarak değil, duygusal manada da yıpranmaktadır. Yaşamın her alanında bir adım geriden gelmelerine göz yummamak, onları bir gün değil her gün düşünerek koşullarını kolaylaştırmak ve cesaretlendirmek gerekiyor.  

Hayat iyi kötü sürprizlerle dolu; bugün var olan sağlığımızın yerine yarın neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz, onları anlamak için bir anlık empati yapmak yetiyor. Engelli olmaları yaşamın hiçbir alanında çalışıp başarılı olmalarına engel değil. Engelli vatandaşlarımızın her geçen gün toplumda başarılar elde edip saygın projelerde yer alması bu konudaki bilinç ve dayanışma duygusunun bir yansımasıdır.

Zihinlerimiz ve kalplerimiz sevgi ve hoşgörüyle dolu olduktan sonra, her zorluğun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Engelliler Haftası' nda bütün engelli vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve cesaret diliyor; her koşulda yanlarında olan ailelerine de hürmetlerimi sunuyorum.  

Yeter ki zihinlerimizde, kalplerimizde ve vicdanlarımızda engel olmasın.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.