TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'' Mesajı

Milli mücadelede milli birliği temin eden eşsiz bir lider, savaş meydanlarında efsanevi bir kumandan, devlet kuran büyük siyaset adamı, milletin çehresini değiştiren kudretli bir inkılapçı, başöğretmen...O Mustafa Kemal Atatürk...

Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği yıllarda Öğretmenler Kongresi'ni düzenleyerek asıl savaşın cehaletle yapılacağına dikkati çeken Gazi Mustafa Kemal Atatürk: " Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. " diyerek seslendiği öğretmenlere çok önem vermişti.

Türk milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak yaşaması için mücadele etmiş ve varlığını bu amaç uğruna adamıştır. Bizler de O'nun izinde, fikir ve ideallerine bağlı kalarak Cumhuriyet'in ışığıyla yeni nesiller yetiştirmekte, Cumhuriyet'in temel değerlerini korumak ve ülkemizi çağdaş seviyelere ulaştırmak için çalışmaktayız.
 
Ülkemizin karanlık tarihini değiştirip yolumuza ışık tutan, Türk İstiklal Mücadelesi'nin Büyük Önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde; rahmet, minnet ve özlemle anıyor, huzurunda saygıyla eğiliyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.