TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'' Mesajı

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016'da, Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi, milli idareyi hedef alan ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçerek kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Aziz milletimizi ve milli iradeyi hiçe sayarak ülkemiz tarihinin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden birini gerçekleştirmek istemişlerdir. Bu hain kalkışma girişimi güvenlik kuvvetlerimiz ve halkımızın kahramanca mücadelesi sonunda engellenmiş, milletimizin direnişi sonucunda demokrasimiz bir kez daha kazanmıştır. Kahraman milletimiz, o gece söz konusu vatan olduğunda birbirine kenetlenmiş, vatan hainlerine karşı tek yürek olmuş ve bu sayede birlikte hareket eden bir milleti hiçbir gücün durdurmayacağını tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz darbe günü milletin iradesinin üstünde hiçbir güç tanımayan Aziz milletimiz,  devletinin yanında yer alarak demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmıştır.

Bu mücadelede şehit olanları rahmetle anmak ve gazilerimize şükranlarımızı sunmak hepimiz için bir görev olmalıdır. Milletimizin söz konusu vatan olduğunda gücünün, iradesinin ve kararlılığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması konularında farkındalığının artırılması başta biz eğitimciler olmak üzere hepimizin ortak sorumluluğudur. 15 Temmuz ruhunun ölümsüzleştirilmesi ve bu ruhun gelecek nesillere aktarılması bizim en önemli ödevlerimizden biridir.

15 Temmuz gecesi bizler hür yaşayalım diye kendi canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Vatanımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için kahramanca mücadele eden gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz'da büyük bir demokrasi mücadelesi veren aziz Türk Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü kutluyorum.

                                                                                 

Gürsel Ekmekci

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.