TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'' Mesajı

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir.

Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biridir, Çanakkale Savaşı. Çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, Mehmetçiğin göğsüne bomba ve mermi yağdırmıştır.   Dünya tarihi, metre kareye altı bin merminin düştüğü böylesi bir savaşı ne görmüş ne de tanımıştır. Kahraman ordumuz, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

 Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü olan Şehitler Günü'nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.