TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''18 Mart Şehitler Günü'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''18 Mart Şehitler Günü'' Mesajı

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir.

Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biridir, Çanakkale Savaşı. Çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, Mehmetçiğin göğsüne bomba ve mermi yağdırmıştır.

 

Dünya tarihi, metre kareye altı bin merminin düştüğü böylesi bir savaşı ne görmüş ne de tanımıştır. Kahraman ordumuz, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

 

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü olan Şehitler Günü'nde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

 

Ruhları şad, mekânları cennet olsun

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.