TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'' Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'' Mesajı

Ulusların var oluşunda bazı önemli tarihler vardır. 19 Mayıs 1919  milli mücadelemizi başlatan ilk ve büyük adımının adıdır.  İşgal kuvvetlerine teslim olmayı aklından dahi geçirmemiş yüzyılın dehaları arasında kabul edilen Atatürk ve milli mücadele arkadaşları, büyük bir inanç,  kararlılık ve tam bağımsızlık düşüncesiyle ulusal kurtuluşumuzu başlattılar.  Bu ulusun gelecek nesillerine bu toprakları vatan olarak bırakmak için dünya üzerinde görülen eşsiz bağımsızlık savaşlarından birini verdiler. 19 Mayıs 1919 tarihi, sadece milletimizin değil, tüm coğrafyalarda işgal ve tehdit altındaki mazlumların umut ışığı olmuştur.

 Bugün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan bir ulusun çocukları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Atatürk'ü anmak ve fikirlerini anlamak için bir vesile olan 19 Mayıs'ın, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de  onlara verilen önemin ve değerin bir göstergesidir.

 19 Mayıs bu topraklarda bağımsızlık için bir ulusun ayağa kalkmasının, esaret altına alınamayacağının, yeniden doğuşun ve Cumhuriyetimizin adıdır, sembolüdür. Bu ülkenin asla sönmeyecek ölümsüz ruhudur. Bu duygu ve düşüncelerle başta kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı'mız kutlu olsun.

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.