TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" Mesajı

İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci'nin

 

Dünya farklılıklarla zenginleşir. Otizme bir eksiklik olarak değil farklı bir yetenek olarak bakılması gerekir. Otizmin çocuk yetiştirme özellikleriyle ya da ailenin ekonomik koşullarıyla hiçbir ilişkisi yoktur. Otizme her çeşit toplumda, farklı coğrafyalarda, ırkta ve ailede rastlanmaktadır.

Hiçbirimiz eşit şartlarla gelmiyoruz hayata ama hepimiz eşit şartlarla yaşama, eğitim görme ve çalışma hakkına sahibiz. Dili, dini, ırkı, genetiği ne olursa olsun çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla ,çiçeğiyle, sokaktaki köpeğiyle, işçisiyle, mimarıyla hepimiz aynı havayı soluyoruz ama unutmayalım ki hepimiz FARKLIYIZ. Onların da farklılıkları gökkuşağını oluşturan renkler gibi.

 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde otizmli özel çocuklarımı bütün farklılıklarımla selamlıyor ve her birini umut saçan ışıl ışıl gözlerinden öpüyorum. Otizmin farkındayım, her zaman onların yanındayım.

 

Gürsel EKMEKCİ

Tunceli İl Millî Eğitim Müdürü

 

Atatürk Mahallesi 112 Sokak No8 Merkez/Tunceli - (0 428) 280 62 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.